Ödüllü Tasarımcı ‘Utku Lomlu’ 2021 Avrupa Tasarım Ödülleri’nde Avrupa’nın en iyisi seçildi.

 

Avrupa’nın en iyi tasarımlarını değerlendirip belirlemek amacıyla 2007 yılından beri düzenlenen European Design Awards’ta, yayın tasarımı kategorisinde Utku Lomlu ve tasarım ajansı Lom Creative Studio, Can Yayınları için tasarladığı Klasik Kadınlar Serisi ile Ed Awards Gold ödülünü kazandı.

Farklı ülkelerden akademisyenler, yayıncılar, gazeteciler ve önemli tasarım dergilerinin editörlerinden oluşan jüri, tarafından yarışmada yer alan 44 farklı kategorinin tümü ele alınarak yapılan değerlendirme sonucunda, Utku Lomlu ve Lom Creative Studio’nun işi büyük ödül olan Ed Awards “Best of Show” ödülüne layık görülerek Avrupa’nın en iyi tasarımı seçildi.

Jüri üyeleri ödülün sebebini, “Yazı ve görüntünün olağandışı bütünleşmesi ve özellikle de kapaktaki yazı tipinin her durumda baskın kalması” olarak açıkladı. Jüri Başkanı, Eye Magazine editörü John L. Walters yaptığı konuşmada, tipografik bir şablon oluşturmanın, farklı başlıkların değişen uzunlukları nedeniyle çok zor bir iş olduğunu, ancak bu durumda Lom Creative Studio’nun, birçokları için örnek teşkil edecek ustaca bir tasarım çözümü getirdiğini belirtti.

Utku Lomlu ve Lom Creative Studio ekibi geçtiğimiz yıllarda da farklı kategorilerde ulusal ve uluslararası bir çok tasarım ödülünün sahibi olmuştu.

 

https://tele1kitap.com/urun/sicilyada-bir-ask-hikayesi-klasik-kadinlar/

https://tele1kitap.com/urun/ask-ve-gurur-klasik-kadinlar/

https://tele1kitap.com/urun/madam-bovary-klasik-kadinlar/

https://tele1kitap.com/urun/ugultulu-tepeler-klasik-kadinlar/

https://tele1kitap.com/urun/son-insan-klasik-kadinlar/

https://tele1kitap.com/urun/jane-eyre-klasik-kadinlar/

https://tele1kitap.com/urun/eugenie-grandet-klasik-kadinlar/

https://tele1kitap.com/urun/moll-flanders-klasik-kadinlar/